Florin Megastar
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Florin Megastar


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Multe aberatii :))

In jos 
+3
Deea Andreea
morandina
Destiny
7 participan?i
AutorMesaj
Destiny
Membru
Membru
Destiny


Numarul mesajelor : 38

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyDum Mai 04, 2008 2:26 am

hm... atunci sa revin cu aberatia Razz (inainte de asta tin sa mentionez k mi-a placut muuuuuult florin in seara asta - finala 10 - surprinzator cat de bine se adapteaza la toate genurile muzicale p care le abordeaza... ii zicea la un mom dat despot lui andrei k are calitatea de a da impresia k fiecare mel p care o canta park a fost compusa special pt el... mie mi se pare k acest lucru se aplica la florin; desi ma gandeam k nu va reusi sa sune "normal", firesc, asa cum trebuie si ma temeam k unele melodii ar suna trase de par cantate d el, s-a putut CLAR constata k reuseste sa cante f bine orice gen de muzik - bineinteles dintre cele p care le-a interpretat pana acum... si le-am putut auzi, prin asta cred k si in mod obiectiv, fara sa existe vreo simpatie pt florin, oricine ar trebui sa isi dea seama k baiatul asta chiar e bun si poate sa cante!) buuuun, acestea fiind spuse, sa purced la a elucida misterul spre care adusesem vb inainte Razz Intrand p forumul megastar si citind una alta pe acolo am dat de un post interesant si anume : "s-a decis deja castigatorul?"; majoritatea fiind de acord k florin va castiga si zarurile au fost deja aruncate, venind astfel sa sustina niste afirmatii p care le-a facut cineva p blogul andreei raicu- sau al lui fintescu, nush sigur - conform carora, mai mult dekt atat, deja s-ar lucra la niste piese pt albumul lui florin.... mi se parea interesant sa dezbatem si noi subiectul... poate intrebarea asta sta p limba mai multora :p
Sus In jos
Destiny
Membru
Membru
Destiny


Numarul mesajelor : 38

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyDum Mai 04, 2008 2:27 am

veridicitatea puterii de decizie a publicului in alegerea megastarului a mai fost pusa la indoiala chiar din prima editie a concursului, deci era oarecum normal sa se speculeze si acum. Din pdv-ul meu, kiar si dak lucrurile ar sta asa, tot as fi multumita k macar vor promova un megastar care sa imi place si mie, p care l-am si votat de altfel, dar nu pot sa nu remarc incorectitudinea procedeului. Daca mai multi imi impart opinia, exista riscul ca, daca totusi se joaca cinstit si "locul I" nu a fost deja adjudecat, florin sa piarda din cauza celor care ar renunta sa mai voteze, crezand k e in zadar... prefer sa votez in continuare (oricum mai e doar o emisiune) si sa fiu sigura k macar eu mi-am exprimat dorinta si m-am "achitat" de datorie :p dekt sa ma bazez p faptul k il vor alege oricum cei de la universal si in final sa nu fie asa... indemn, deci, p toata lumea sa il sustina in continuare prin voturi, sa mai bagam un banutz in buzunarul organizatorilor :)) dar macar sa stim o treaba:p
Sus In jos
Destiny
Membru
Membru
Destiny


Numarul mesajelor : 38

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyDum Mai 04, 2008 2:37 am

P.S. doream sa fac o mik precizare... nu am mai pus majuscule la niciun nume si posibil k nici in continuare sa nu pun, de lene si din graba in principal, acelasi motiv pt kre scriu si prescurtat si cu "k" in loc de "ca" etc si in niciun kz in semn de desconsideratie sau alte ganduri negative fatza de personajele in cauza. Dak va scriu si p voi cu litere mici sa nu mi-o luati in nume de rau... in general dupa punct ma mai simt si eu sa incep cu litera mare atunci cand tastez la calc, in rest...
Sus In jos
morandina
Admin
Admin
morandina


Numarul mesajelor : 343
Varsta : 32

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyDum Mai 04, 2008 11:20 am

Destiny, stai linistita nu e nicio problema ca scri cu litere mici sau cu k , tz smile se accepta...acum sa trecem si la cealalata problema, sau nici eu nu stiu cum sa o numesc.In fine, sincera sa fiu eu chiar mi-as dori ca persoanele respective, care afirmau aceste lucruri , sa aiba dreptate.Adica nu vad o chestie rea in asta. Florin are voce, se descurca super bine pe scena si chiar merita sa fie Megastar. Insa nu cred in ideile lor, nu cred ca (vrigula) concurentii se chinuie degeaba cu toata piesele si cu tot, daca deja ar fi fost ales. Oricum pentru mine asta conteaza mai putin, asa cum ai spus si tu, eu o sa votez in contiunare si sper din tot sufletul sa castige.Si daca nu o sa castige, eu tot nu o sa fiu cu sufletul impacat, si cred k o sa plang mult hapyy ...daca am plans eu la oana sad


Ultima editare efectuata de catre morandina in Mar Mai 06, 2008 9:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://florin-megastar.forumgratuit.ro
Deea Andreea
Moderator
Moderator
Deea Andreea


Numarul mesajelor : 553
Varsta : 32
Localizare : Ploiesti

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyDum Mai 04, 2008 11:53 am

mai...eu nuj c sa zic...dak deja s-a decis castigatorul de ce se mai continua concursul nu? adik eu cred k au facut afirmatiile astea pentru k au vazut k Flo iese in ultima perioada pe primul loc atat la juriu cat si la public....si cred k din cauza asta si-au dat ei cu presupusul cu ca deja s-ar fi ales Megastarul si ca se ccompun melodii...s-ao compune si melodii..si ce? dak iese Andrei Ms (DAK) asta inseamna k vor arunca melodiile?nu...poate sa le cante si el in aceeasi masura...ei le compun pt k vor sa apara cd-ul cat mai repede pe piata dupa ce se termina concursul...asta e parerea mea...asa k mai bine nu ar mai vorbi astia... Razz
Sus In jos
http://deea-angel-rebelde.hi5.com
maria
Incepator
Incepator



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 38

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Megastar   Multe aberatii :)) EmptyVin Mai 09, 2008 10:41 am

Voi ati vazut ce porcarii i se fac lui Florin? Ati citit "Interesul public"? S-a scris o mizerie. Cred ca vor sa ne faca sa nu-l mai votam pe Florin. Eu chiar sunt speriata. Nu stiu ce sa mai zic

http://www.interesulpublic.ro/07-05-2008/Andreea-Raicu-a-pus-ochii-pe-Florin-de-la-Megastar.html
Sus In jos
anytza007
Incepator
Incepator
anytza007


Numarul mesajelor : 12
Varsta : 32

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyVin Mai 09, 2008 11:18 am

Basketball Mai in cazul acestor concursuri, rezultatul se stie cam de la inceput. Nu inteleg de ce toata lumea da vina pe juriu, care oricum nu are nicio contributie la alegerea castigatorului, "publicul" fiind cel care voteaza. In cazul de fata "publicul" este alcatuit intr-o mare proportie de Universal Music. Universal este cea mai mare casa de discuri, cu un portofoliu impresionant, artisti renumiti.. va dati seama ca nu o sa ia pe oricine sub aripa lor. Wink Din Romania, la Universal nu sunt decat Catalin si Morandi.. din cate stiu eu.

Articolul de mai este pe jumatate adevarat, adica in legatura cu Florin. Se stia de mult ca va castiga, si nu pt ca nu ar merita. Voce are, si mai ales are carisma. A demonstrat ca se poate adapta mai multor stiluri muzicale ceea ce il diferentiaza de mai multi concurenti gen Oana (care are o voce superba, dar i-a mers bine pe soul si atat :) ), Andrei (care ne-a demonstrat ca merge bine doar pe rock ) .. si altii in aceeasi situatie.. Universal nu o sa scoata pe piata romaneasca rock..pt ca la noi nu vinde! Sunt f putine trupe rock la noi care chiar se promoveaza la Tv..gen Vita-de-vie, sau PIO care nu mai sunt:)) Universal au nevoie de o voce care sa vanda. Adica Florin!
Aceeasi situatie a fost si anul trecut cu Catalin. Mie mi se pare aiurea ca nu se recunoaste ca Universal are ultimul cuvant de spus. In loc de voturile publicului ar trebui adusi niste oameni de la Universal care sa voteze:)))

Ma rog, am lungit-o prea mult Laughing
Si vroiam sa intreb pe adimini ceva. de ce nu ati facut forumul pe Myforum? mi se pare mai usor de manevrat, mai usor de retinut..si am scapa si de chestia aia care apare mereu sa votam :-L
Daca vreti inca mai aveti timp sa va mutati pe myforum, cat nu sunt inca multi useri :-?? Nu stiu, cum vreti voi, e doar o sugestie Razz
Sus In jos
morandina
Admin
Admin
morandina


Numarul mesajelor : 343
Varsta : 32

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyVin Mai 09, 2008 11:59 am

Da Anytza ai dreptate! Oricum articolul ala e foarte idiot..In fine, ce conteaza? Important e ca Florin va castiga !Pe mine nu ma intereseaza cum , cand si unde smile

Si in legatura cu sugestiile tale..Forumul nu il pot muta pe myforum, pentru ca mie mi se blocheaza foarte des si nu pot intra cate 3, 4 saptamani la rand. fiind sg admin nu am cum sa il mut, mai ales ca in perioada in care nu imi merge eu nu pot citit niciun subiect. o sa o scot eu chestia aia care apare mereu sa il votam . si pe mine ma streseaza ingrozitor. In plus, eu sunt admin si pe forumul Oanei , pe myforum si e foarte ciudat panoul de administrare.M -am obisnuit cu asta si prefer sa ramana asa. Ms oricum pt pareri! ti pup
Sus In jos
https://florin-megastar.forumgratuit.ro
heathaddict79
Dedicat
Dedicat
heathaddict79


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyMar Iun 03, 2008 6:22 pm

Sorry...nu stiam unde pot intreba si am zis sa incerc in topicul asta.
Are cineva posterele cu Florin din Popcorn?K am inteles ca au fost postere ,in nr din mai cel putin,cu concurentii de la Megastar.Sau stie cineva daca exista vreo posibiliatate sa le vad pe net? Eu le-am cautat dar nu le gasesc.

Si as mai avea o intrebare(cam multe,stiu Laughing ):Stie cineva de unde pot face rost de pozele pe care le-a facut Florin la sedinta foto de dinaintea primei editi Megastar?Cand zic "sa fac rost" ma refer daca le pot gasi pe net pe un site ceva.Am vazut ce-i drept cateva poze de la sedinta foto dar vreo 2-3 cu Florin...Pe mine ma interesau toate,pt ca am observat ca a facut poze in mai multe tipuri de vestimentatie.Cel mai mult ma intereseaza pozele in care e imbracat mai sport,cu o gluga pe cap si manusi d box (arata foarte tare)
Daca stiti cumva unde le-as putea vedea,v-as fi extrem de recunoscatoare!

VA MULTUMESC! music
Sus In jos
morandina
Admin
Admin
morandina


Numarul mesajelor : 343
Varsta : 32

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyMar Iun 03, 2008 8:36 pm

Stiu ca in Popcorn a fost un poster cu toti. Nu au fost separate.dar nu sunt sigura. Si chiar nu stiu unde poti gasi pozele acelea. imi pare rau. Poate ne ajuta altcineva
Sus In jos
https://florin-megastar.forumgratuit.ro
bizarre_lovesongs
Moderator
Moderator
bizarre_lovesongs


Numarul mesajelor : 88
Varsta : 33
Localizare : Arad

Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) EmptyMar Iun 03, 2008 8:53 pm

In popcorn a fost un mega poster cu 6 din concurentii megastar:Florin,Oana,Octavian,Maria,Daria si Andrei.Avand in vedere ca e megaposter e cam greu sa il fotocopiem dar poate are cineva dublura sau nu i-l trebuie.Referitor la sedintele foto:cred ca doar concurentii au primit acele poze.Deci nu stiu cum putem face rost de ele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Multe aberatii :)) Empty
MesajSubiect: Re: Multe aberatii :))   Multe aberatii :)) Empty

Sus In jos
 
Multe aberatii :))
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Florin Megastar :: Arhiva :: ♫ Arhiva ♫-
Mergi direct la: